Najbardziej konfliktowa sukienka na ślubie? Podobno sukienka świadkowej. Co zrobić, aby wybrać taką, która będzie modna, a jednocześnie niekontrowersyjna.
Zostałam poproszona na świadka. Jaka suknia będzie dla mnie idealna?
To przede wszystkim sukienka, której fason, kolor i dodatki są ustalone z Panną Młodą. Ponieważ jest to najważniejsza osoba na weselu, powinnyśmy szczególnie dbać o jej dobry nastrój. To jest jej święto i trzeba to uszanować.
Jeżeli zostałaś poproszona na świadka, to znaczy, że Panna Młoda darzy Cię serdecznością, zaufaniem, być może przyjaźnią. Warto zadbać o tą relację.
Wspólna wizyta w Atelier czy sieciówce będzie dobrym rozwiązaniem, gdyż ewentualne sporne kwestie można sobie wyjaśnić jeszcze przed uszyciem czy zakupem sukienki.
Czego unikać?
- Biel, ecru i czerń – pierwsze dwa kolory zostawmy Pannie Młodej, ostatni na inne okazje;
- Szarości również nie są dobrym pomysłem;
- Krótka mini nie jest dobrym fasonem na uroczystość ślubną;
- Długa suknia wieczorowa – osobiście nie jestem fanką długich sukien dla świadkowej. Korzystajmy z darów młodości i pokazujmy nieco nogi, a długą suknię wybierajmy jedynie w uzasadnionych przypadkach (np. na wyraźne życzenie Panny Młodej).
Co wybrać?
- Pastelowe kolory (jasne, łagodne i spokojne, niezbyt intensywne);
- Bardziej wyraziste kolory: srebro, czy stare złoto, jagoda, wrzos, granat, zielony groszek;
- Optymalnie, gdyby kolor sukienki dla świadkowej był wyjęty z bukietu Panny Młodej (podobnie jak w przypadku sukienkach dla druhen);
- Krótkie zwiewne sukienki, krój ołówkowy, w literę A, małą czarną (ale nie-czarną);
- Zakryte ramiona – jeżeli sukienka ma odsłoniętą górę, zasłoń ją jedwabnym szalem;
- Długość tuż przed lub tuż za kolano;
- Osobowość świadkowej mogą podkreślić ręcznie robione dodatki: kwiat na pasku czy ozdoba do włosów w stylu retro (np. fascynator).
Jeżeli macie swoje rady, zachęcam do kontaktu. Piszcie na maila lub korzystając z formularza (klik tutaj). Najciekawsze oczywiście opublikuję.